გაკვეთილის
მთავარი თემა
|
ზღვა
|
მასწავლებლის
სახელი და გვარი
|
ქეთევან გოგალაძე
|
სწავლების საფეხური
|
2
კლასი
|
მოსწავლეთა
რაოდენობა
|
18.
სსსმ მოსწავლე 2.
|
გაკვეთილის
მიზნები და შედეგები
|
მეტყველების და კითხვის უნარჩვევების განვითარება.გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეები
შეძლებენ დაასახელონ ზღვის ცხოველები, შესაბამისი ინტონაციით წაიკითხონ ტექსტი და
უპასუხონ ტექსტის ირგვლივ დასმულ მარტივ შეკითხვეებს.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა იციან და ასახელებენ ხმელეთზე მცხოვრებ ცხოველებს და ასევე
ფრინველებს. შეუძლიათ უპასუხონ მარტივ კითხვებს. აქვთ კომპიუტერული უნარჩვევები:
შეუძლიათ ბუკის გამოყენება კერძოდ სურათის ფონად დაყენება, პროგრამა E-learning და paint-ში მუშაობა.
|
შეფასების საგანი
და პროცედურები
|
განმავითარებელი შეფასება წინასწარი რუბრიკის საშუალებით.
|
სასწავლო მასალა
და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო English book დII ავტორები მერი
ბოუვენი და ლიზ ჰოკინგი, ბუკი 18, პოსტერი 1, ფლეშ ქარდები 106-110, დაფა, ცარცი,
CD ფლეერი,
მაგნიტური დაფა, ფერადი მარკერები და მაგნიტები.
|
გაკვეთილის
მსვლელობა
|
A
ფაზა გამოწვევა
აქტივობა 1
დრო- 3 წუთი.
მასწავლებელი ეკითხება მოსწავლეებს
დაასახელონ ცხოველები რაც იციან და წერს დაფაზე.
აქტივობა 2 დრო -2
წუთი.
მასწავლებელი აკრავს პოსტერს
დაფაზე და მოსწავლეები კითხულობენ სათაურს და რამდენიმე წამით აკვირდებიან პოსტერს
და მასზე გამოსახულ ზღვის ცხოველებს. აქტივობა 3 დრო - 5 წუთი. მასწავლებელი
დაიხმარს სსსმ მოსწავლეს და მისი დახმარებით აჩვენებს კლასს ფლეშ ქარდებს 106-110
ასახელებს მათ კლასი იმეორებს და მოსწავლე აკრავს მაგნიტურ დაფაზე თან მეტი ვიზუალიზაციისთვის
მასწავლებელი მარკერით უწერს ქვეშ ინგლისურ მნიშვნელობას.
აქტივობა 4 დრო - 3 წუთი.
მასწავლებელს გამოყავს სხვადასხვა მოსწავლეები დაფასთან და სთხოვს პოსტერზე აჩვენოს
დასახელებული ცხოველი.
B
ფაზა შინაარსის
რეალიზება
აქტივობა 1
დრო - 4 წუთი.
მასწავლებელი რთავს CD და მოსწავლეები
უსმენენ ტექსტს და მთელი კლასი სახელმძღვანელოში მიუთითებს იმ ცხოველზე რომელსაც
გაიგონებს.
აქტივობა 2 დრო - 7 წუთი.
მოსწავლეები უსმენენ მეორედ
დიალოგს და პაუზების შემდეგ მოსწავლეები შემთხვევითი შერჩევის პრინციპით ამოიკითხავენ
წინადადებას რაც მოისმინეს. ინტონაციის სრული დაცვით.
აქტივობა
3 დრო - 7 წუთი.
ტრიადებში ვანაწილებთ დიალოგს
და მოსწავლეები კითხულობენ ხმამაღლა და ინტონაციით.
აქტივობა 4
დრო - 7 წუთი.
მოსწავლეები რთავენ ბუკებს და მასწავლებელი სთხოვს მოსწავლეებს პროგრამა
paint ის დახმარებით
შექმნან სასურველი ნახატი ზღვის ცხოველის და გააფერადონ. შემდეგ პროგრამა E-learning ის საშუალებით გადააგზავნონ მასწავლებლის კომპიუტერში. სსსმ მოსწავლეებს
ვაძლევთ გამზადებულ ნახატს და ვთხოვთ რომ გააფერადონ და მასწავლებლის დახმარებით
გადაგზავნონ E-learning ის საშუალებით.
C
ფაზა შეჯამება.
აქტივობა 1
დრო - 4 წუთი.
მასწალებელი კითხვების საშუალებით აჯამებს გაკვეთილს. მოსწავლეები
ინდივიდუალურად პასუხობენ კითხვებს. მოსწავლეები ასახელებენ უკვე შესწავლილ სიტყვებს.
აქტივობა 2 დრო - 3 წუთი.
მასწავლებელი ბავშვებს აძლევს
საშინაო დავალებას განიხილავს ინსტრუქციას თუ რამდენად გაიგეს მოსწავლეებმა,მასწავლებელი
ახდენს მოსწავლეთა შეფასებას.
|
Sunday, April 28, 2013
გაკვეთილის გეგმა "ზღვა"
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Harrah's Cherokee Casino & Hotel - Mapyro
ReplyDeleteFind Harrah's Cherokee Casino & Hotel 과천 출장마사지 locations, rates, งานออนไลน์ amenities: 충청남도 출장마사지 expert Cherokee research, only at Hotel and 의정부 출장샵 Travel Index. Realtime driving directions to Harrah's Cherokee 오산 출장샵 Casino & Hotel